Continental

Continental Chatbot

Continental je víc než PNEU. To je hlavní message, kterou jsme šířili mezi mladými lidmi, potenciálními uchazeči o Trainee program, a profíky na technologie.

Více..

  • Problém

    V Continentalu nejdříve přemýšleli, jak do svého Trainee programu přilákat co nejvíce středoškoláků a vysokoškoláků za co nejkratší čas novým a neotřelým způsobem. Dále potřebovali pomoci s náborem Technologů do jejich výrobního závodu v Trutnově.

  • Naše řešení

    Společně s klientem jsme si definovali očekávání. Analyzovali, koho a jak chceme oslovit, jak si stojí Continental Trutnov mezi konkurenty a jaké jsou jeho unikátní prodejní argumenty. Vytvořili jsme 16 placených inzerátů na Facebook a Instagram pro oslovení Trainees, a k tomu 8 inzerátů pro oslovení Technologů do výroby. Vyzpovídali jsme zaměstnance a vytvořili na základě jejich zadání chatbota Richarda pro nábor Technologů.

4 měsíce nám trvalo naplnit Trainee program

12 měsíců trvalo naplnit Trainee program v minulosti přes tradiční náborové kanály (offline reklamy, pracovní portály)

0
%
o tolik se zvýšil zájem o Trainee program

6 měsíců

0
zájemců o pozici Technolog komunikovalo s náborovým chatbotem
0
kandidátů bylo předvybráno chatbotem pro osobní pohovor
0
cena za jeden relevantní profil technologa

Kde jsme nyní

Pomocí kampaně jsme naplnili Trainee program Continentalu za rekordní 4 měsíce a velmi úspěšný chatbot Robert přivedl klientovi 68 relevantních profilů majících zájem o práci v Trutnovském výrobním závodě.

Řekli o nás

Normálně by nám trvalo rok naplnit Trainee program, S Feedyou máme hotovo po 4 měsícíchHana Jančulová, Senior HR Specialist @ Continental

Trutnovský závod se stává vlajkovou lodí českého Continentalu a určuje tempo digitalizace v oblasti recruitingu. Nejde nám primárně o počet nabraných lidí přes chatbota, ale o testování a správné nastavení této nové technologie pro komunikace s uchazeči a našimi zaměstnanci. Nyní máme spuštěného chatbota pro nábor Technologů a od září budeme pracovat na mobilní aplikaci s chatboty pro interní komunikaci, snadnější orientaci v našich benefitech a permanentní sběr zpětné vazby od našich lidí.
.Hana Jančulová, Senior HR Specialist @ Continental

Spokojenost s Feedyou je opravdu veliká. Musím ocenit jejich nasazení a perfektní přístup. Komunikují a tvoří jazykem dnešních milenialů, vědí, co chtějí. Dokázali najít perfektní, fungující kombinaci našich korporátních standardů a potřeb této online generace. Proto nyní spolupráci s Feedyou rozšiřujeme a plánujeme nasadit chatboty v rámci celé skupiny Continental Automotive Czech RepublicHana Jančulová, Senior HR Specialist @ Continental Trutnov

Myslím si, že je to trend, který už je na trhu nějakou dobu a defakto nám dává možnost posouvat náborové aktivity moderním trendy technologickým směrem a zároveň hledat cesty, jak komunikovat s novou generací Y a Z, která je na sociálních sítích jako doma.Milan Souček, Country EBR & HR Communication @ Continental Automotive Czech Republic

Co plánujeme nyní

Na základě pozitivních reakcí na chatbota Richarda a vizi společnosti Continental stát se digitálním leaderem v automotive pracujeme na strategii automatizace komunikace pomocí chatbotů, a to nejen v oblasti náboru, ale i řízení benefitů a interní komunikace.

O společnosti Continental

Continental AG je německý výrobce automobilových součástek, který se specializuje na pneumatiky, brzdové systémy, elektronické stabilizační programy, vstřikovací systémy spalovacích motorů, tachografy a další komponenty. Společnost sídlí v Hannoveru v Dolním Sasku a má pobočky a výrobní závody po celém světě. V České republice působí Continental v 7 lokalitách.

Poznali jste se v tomto příběhu?