Explosia

Celosvětově známý výrobce výbušnin, který například stojí za Semtexem, hledal do svých řad vysoce specializované lidi. V tom jim pomohla chatbotka Lucie.

Více..

  • Problém

    Explosia usilovala o to být odprezentována studentům a absolventům chemicky zaměřených SŠ a VŠ jako tradiční výrobce výbušnin a střelivin a inovativního vynálezce Semtexu, který je otevřený novým přístupům a technologiím. Zároveň chtěla společnost pomoci s náborem mladých lidí na pozici Technolog pro výzkum a výrobu.

  • Naše řešení

    Společně se zaměstnanci Explosie jsme vytvořili chatbotku Lucii, digitální kopii HR manažerky společnosti, a navrhli náborovou kampaň na Facebooku a Instagramu. Úkolem chatbotky bylo představit firmu jednoduchým způsobem v jazyce mladých lidí, zaujmout potenciální uchazeče a pomoci HR oddělení Explosie s předvýběrem těch nejlepších kandidátů.

2 měsíce

0
%
uchazečů dalo přednost chatbotu před webem
0
plnohodnotných pracovních pohovorů přes chatbota
0
kandidátů k nástupu
0
ušetřených hodin pohovorů

Kde jsme teď

Naše chatbotka pomohla s oslovováním a preselekcí kandidátů na pozici Technologa pro výzkum a výrobu a ušetřila tak práci HR pracovníkům společnosti Explosia. Potenciální zájemci mohli s chatbotkou komunikovat kdykoliv chtěli, ve dne i v noci. Nejvíce konverzací chatbotka odbavila v nočních a brzkých ranních hodinách, tedy zcela mimo běžnou pracovní dobu. Výrazně jsme tak společnosti pomohli urychlit hledání nových zaměstnanců a zkrátili čas potřebný na výběr relevantních uchazečů.

Řekli o nás

K vizím a nápadům společnosti Feedyou jsme byli v úvodu lehce skeptičtí, neboť šlo o projekt nový, pro někoho i hůře uchopitelný a představitelný. Dokázali nám ovšem koncept vysvětlit tak dobře, že jsme ho chtěli vyzkoušet. Jsme rádi, že jsme mohli být u zrodu něčeho, co může zásadním způsobem zlepšit komunikaci s potencionálními uchazeči o práci a zároveň nám pomoci rychleji selektovat ty, o které stojíme hned a které si necháme na pozdější dobu. Věříme, že se společnosti Feedyou bude dařit a na naši další spolupráci se těšíme. Martin Vencl, Tiskový mluvčí @ Explosia a.s.

Co plánujeme nyní

Pokračovat v rozvoji chatbotky tak, aby zvládala komunikaci s klíčovými technickými pozicemi a zároveň vytvořit chatbota pro nábor dělnických profesí, jako například Mechanik, Soustružník nebo Strojník. Zaměříme se také na zahraniční regiony a naučíme chatbota komunikovat i v jiných jazycích.

O Explosii

Explosia a.s. je český výrobce výbušnin a střelivin. Jeho nejznámějším výrobkem je plastická trhavina Semtex. V roce 1920 byla v Semtíně založena Československá akciová továrna na látky výbušné. V roce 1921 začala společnost vyrábět výbušné látky v nově postavené továrně v Semtíně. Dnes se Explosia specializuje také na modulární náplně do kanónových houfnic a na tzv. chytré výbušniny pro záchranné systémy.

Chcete dosáhnout podobných výsledků?