Knorr-Bremse

Vítěz IEA 2018, Chatbot Robert přivedl firmě ve vysoce konkurenčním prostředí Libereckého kraje rekordní počet lidí na pohovor.

Více..

  • Problém

    Zákazník chtěl vzhledem k nedostatku operátorů ve výrobě a skladníků pomoci s budováním employer brandu a s náborem těchto konkrétních pozic v Libereckém kraji. Vzhledem k neuspokojivé situaci na pracovním trhu v tomto regionu a velké konkurenci firem ze stejného oboru byl zákazník připraven sáhnout po zcela nových technologiích a postupech. Zároveň chtěl ušetřit něco z drahoceného času už tak dost zavaleného HR oddělení.

  • Naše řešení

    Prvním krokem byla příprava komunikačního stromu s ohledem na cílovou skupinu a nasazení chatbota do Messengeru. Chatbota jsme nazvali Robert podle reálného recruitera Knorr-Bremese. Poté jsme začali s budováním employer brandu společnosti Knorr-Bremse prostřednictvím kampaní na Facebooku, které byly zaměřeny na Liberecký kraj. Kampaně vedly přímo do chatbota a prostřednictvím něj jsme navázali kontakt s potenciálními uchazeči o pracovní pozice Operátor do výroby a Skladník. Ten provedl jejich základní preselekci kandidátů a ušetřil tak HR oddělení spoustu práce.

2 měsíce

0
lidi začalo komunikovat s chatbotem Robertem
0
předvybral chatbot Robert
0
z nich se dostavilo na pohovor
0
uchazečů z pohovorů zaměstnáno ihned
0
uchazečů z pohovorů bude zaměstnáno později
0
je cena za jeden relevantní profil kandidáta

Kde jsme teď

Vyhráli jsme s Knorr-Bremse cenu Internet Effectivness Award 2018, díky tomu, že chatbot Robert přivedl firmě ve vysoce konkurenčním prostředí Libereckého kraje rekordní počet lidí na pohovor. Jinak dále spravujeme a rozvíjíme chatbota a Facebook kampań pro nábor dělnických i technologických pozic. Reportujeme data z chatbota v reálném čase klientovi a na základě nich dále vylepšujeme komunikační strom jednotlivých botů.

Řekli o nás

Chatbot robert nám pomohl v komunikaci a preselekci zaměstnanců do výroby. Dříve jsme používali pouze pracovní inzerci. Ta se nám ve vysoce konkurenčním prostředí Libereckého kraje dlouhodobě nevyplácela. S chatboty jsme naprosto spokojeni a rozšiřujeme jejich záběr i na THP pozice Robert Soukup, HR Recruiter@ Knorr-Bremse

Chatbot robert nám pomohl v komunikaci a preselekci zaměstnanců do výroby. Dříve jsme používali pouze pracovní inzerci. Ta se nám ve vysoce konkurenčním prostředí Libereckého kraje dlouhodobě nevyplácela. S chatboty jsme naprosto spokojeni a rozšiřujeme jejich záběr i na THP pozice Robert Soukup, HR Recruiter@ Knorr-Bremse

Co plánujeme nyní

Plánujeme další rozvoj Roberta pro nábor Operátorů do výroby a Technologů pro Knorr-Bremse v Libereckém kraji. Zároveň zamýšlíme uplatnit chatboty v interní komunikaci a interních procesech pro výrobní závody v Maďarsku a Německu.

O Knorr-Bremese

Koncernová společnost Knorr-Bremse, s hlavním sídlem v Mnichově, je celosvětově vedoucím výrobcem brzdových systémů pro železniční a užitková vozidla. V roli technologického průkopníka působí výrobce Knorr-Bremse významně v oblasti vývoje, výroby, prodeje a servisních služeb moderních brzdicích systémů, a to již po dobu více než 110 let. V roce 2017 dosáhl koncern obratu ve výši 6,15 miliard EUR (IFRS) a zaměstnával na celém světě cca 28 000 pracovníků.

V podobě všech zmíněných produktů se výrobce Knorr-Bremse podílí významně na zajištění bezpečnosti jízdy, jak v silniční, tak i železniční dopravě.

Poznali jste se v tomto příběhu?

This post is also available in: English